MERKEZ0(212) 433 83 00
ANTALYA0(242) 248 26 06
BURSA0(224) 240 09 07
KAYSERİ0(352) 220 50 40

BBDAS/2022-60-Başlanılan Vergi İncelemeleri Ve Düzenlenen Vergi İnceleme Raporları Hakkında Güncel Bilgilere Ulaşılabiliyor

Tarih   : 06.05.2022

Sayı    : BBDAS/2022-60

Konu  : Başlanılan Vergi İncelemeleri Ve Düzenlenen Vergi İnceleme Raporları Hakkında Güncel Bilgilere Ulaşılabiliyor

 

Vergi Denetim Kurulu (VDK) tarafından Vergi Müfettişlerince başlatılan vergi incelemeleriyle ilgili düzenlenen Vergi İnceleme Raporu özetlerine ve aşamalarına güncel olarak “VDK Mükellef Portalı” aracılığı ile  “Online İşlemler Giriş” menüsü üzerinden ulaşılabilmektedir.

 
Mükellef Portalına Nasıl Giriş Yapılır? Hangi Bilgilere Ulaşılır?
 
  • Mükellef Portalına https://mukellefportali.vdk.gov.tr adresi üzerinden, “Online İşlemler Giriş” menüsünden vergi kimlik numarası ve incelemeye başlama tutanağının altında yer alan sorgu numarası ile giriş yapılabilmektedir. 
  • Vergi incelemesi sonucunda düzenlenen inceleme raporlarının özetleri ve hangi aşamada olduğu bilgileri Mükellef Portalında güncel olarak yer almaktadır.
 
NOT: Vergi incelemelerine ilişkin Vergi Denetim Kurulu tarafından gönderilen e-tebligatlar https://ivd.gib.gov.tr ve https://intvrg.gib.gov.tr adresleri üzerinden; “e-Tebligat İşlemleri” menüsünden “Diğer Kurum Tebligatları”  sekmesinden belirli aralıklarla kontrol edilerek, vergi incelemesine yönelik defter ve belge isteme yazısının gönderilip gönderilmediğinin takip edilmesi gerekmektedir. Belge ibraz süresinin geçirilmesi halinde karşılaşılabilecek vergi ve ceza ile birlikte adli kovuşturma risklerinin doğuracağı sonuçlar göz önüne alınarak, verilen 15 günlük süre içinde defter ve belgelerin ibraz edilmesi gerektiğinin ve bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasını önemle tavsiye etmekteyiz.

 
Saygılarımızla.

                   BOĞAZİÇİ BAĞIMSIZ DENETİM VE YMM A.Ş.

283 kişi tarafından görüntülenmiştir.

VERGİ SİRKÜLERİ


BOĞAZİÇİ BAĞIMSIZ DENETİM ve YMM A.Ş.


Boğaziçi Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. vergi ve yönetim danışmanlığı hizmetleri veren profesyonel bir organizasyondur.

© Copyright 2016-2022 | Boğaziçi Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.